Sunku būtų rasti suaugusį žmogų, kuris neturėtų telefono. Atrodo, neįmanoma ir prisiminti, kaip anksčiau planuodavome susitikimus, bendraudavome su artimaisiais, skaitydavome naujienas ir atlikdavome begalę kasdienių darbų, kol mobilieji telefonai nė nebuvo išrasti. Tačiau vaikus auginantiems tėveliams vis dažniau kyla klausimas, ar šiuo prietaisu turėtų naudotis ir jų mažosios atžalos… Nors dar į mokyklą neinantys vaikai jau puikiai geba atlikti pagrindines funkcijas telefonu ir dažnai jų nė nepaleidžia iš rankų, reikėtų atsižvelgti į tai, kad šios ryšio priemonės gali sukelti ir pavojų. Kad būtų paprasčiau apsispręsti, ar jūsų vaikai ir telefonai gali susidraugauti, pateiksime visus naudojimosi jais pliusus bei minusus.
Pliusai
- Kai vaikai tampa bent šiek tiek nepriklausomi ir jau patys keliauja į mokyklą, gali nueiti iki parduotuvės ar be priežiūros žaidžia su draugais kieme, tėvams viduje nuolat kirba jaudulys ir noras kaip įmanoma labiau užtikrinti, kad vaikai būtų saugūs. Tam tikrą saugumo jausmą suteikti gali telefonai. Žinodami, kad bet kada galite susisiekti su savo vaikais ir patikrinti, ar jiems viskas gerai, jausitės kur kas ramiau.
- Vaikai jau nuo mažų dienų mokomi, kokiais pagalbos numeriais skambinti ištikus nelaimei. Puiku, jei tuo metu aplink bus ir kitų žmonių, kurie galės suteikti pagalbą ir paskambinti reikiamoms institucijoms. Tačiau reikėtų neatmesti tikimybės, kad pavojai tyko ir vaikams esant vieniems. Turėdami telefoną, jie galės kaip įmanoma greičiau sureaguoti ir galbūt išsigelbėti iš situacijos, kuri kelia didelę grėsmę.
Skaityti straipsnį “Vaikų naudojimasis telefonais: pliusai ir minusai” »