Pensijų fondai

Pensijų fondai

Pensijų fondai

Vis dažniau ne tik visame pasaulyje, bet ir mūsų šalyje imama kalbėti apie pensijų fondus. Pensijų fondai – tai senatvei kaupiamos lėšos. Užsienyje žmonėms užtikrinama ori ir turtinga senatvė, užsienio šalių gyventojai keliauja, pramogauja, jiems nereikia skaičiuoti kiekvieno cento. Taip yra dėl to, kad pensijų sistemos kitose valstybėse yra daugiau pažengusios. Kaip žinia, lietuviška vidutinė pensija siekia vos 800 litų – tai mažesnė suma nei minimalus atlyginimas, tad iš tokių lėšų išgyventi, išlaikyti būstą, nusipirkti maisto ir vaistų, kurie senatvėje yra tiesiog būtini, yra labai sunku. Taigi kad ir kaip kartais komiškai tai skambėtų, senatve reikia pradėti rūpintis dar jaunystėje – tik tokiu būdu bus galima gauti nuolatines, ne pačias mažiausiais pajamas.

Nuo 2013 metų žmonės turi galimybę pasirinkti įvairius pensijų kaupimo būdus. Pensijų kaupimo sistemos dėka žmonės, mokantys socialinio draudimo įmokas, gaus senatvės pensiją iš „Sodros“. Tai vadinamoji I pakopos pensijų sistema. Taip pat lėšas pensijai kaupti galima ir privačiuose pensijų fonduose. Tai II ir III pakopos pensijų fondai. Kuo anksčiau susirūpinama senatvės pensija ir jos kaupimu, tuo senatvėje didėja išmokamos sumos ir užtikrinamas sotus, be rūpesčių gyvenimas. Šiandien vis daugiau ekspertų, ekonomistų ima kalbėti apie kaupiamųjų pensijų naudą. Pirma, nereikėtų baimintis, kad jei nesulauksite pensijos, pinigai nuplauks. Visos kaupiamos lėšos yra žmogaus nuosavybė ir jos niekur nedingsta – jas paveldi šeima.

Kaupiant pensijai, neprarandamos ir kitos teisės į visas ‚Sodros“ teikiamas išmokas, pavyzdžiui, ligos ar motinystės pašalpas, draudimo išmokamus pinigus įvykus nelaimingam atsitikimui ir taip toliau. Kai kurie bankai ir finansų veikla užsiimančios bendrovės asmeninėje pensijų kaupimo sąskaitoje sukauptas lėšas nuolat investuoja. Laikinai neturint ir nemokant įmokų, pensijų fondai neįšaldomi – bet kada, kai vėl turima lėšų, galima tęsti pensijų kaupimą. Pensijų kaupimo įmones reikėtų rinktis apdairiai.

Pavyzdžiui, įmonėje „Finasta“ dirba darbuotojai, turintys kompetencijos, gebantys investuoti kaupiamas lėšas, dėl to atsiranda daugiau galimybių gauti didesnes pajamas sulaukus pensinio amžiaus. Jau dabar matoma, kurių įmonių ar pensijų kaupimu užsiimančių bendrovių pasiekti rezultatai šioje srityje yra geriausi – jose sukaupiami didžiausi pensijų fondai. Reikėtų rinktis tas bendroves, kurių taikomi mokesčiai yra mažesni už vyraujančius rinkoje mokesčius – taip mažiau permokama ir daugiau lėšų lieka pensijų kaupimui. Klientai gali laisvai rinktis fondus atsižvelgiant į tai, kuris kaupimo būdas yra pelningiausias ir patikimiausias rizikos prasme.

20
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *