Kokia yra normali šaldytuvo kaina? Ar mes Lietuvoje permokame? Kartais žmonės daug skundžiasi, kad viskas pas mus brangiau, bet ar tikrai? Šaldytuvų kainas palyginkite su kainomis užsienyje ir įsitikinsite, kad jos ne taip ir skiriasi.
Lenkijos kaimų mitinis laukas ir tiesa
Vienu metu kilus kalafiorų vajui, visur ėmė rodytis informacija, kad Lietuvoje žmonėms apsipirkinėti yra per brangu, tiesiog per akimirką išleidžiami visi pinigai. O štai neva Lenkijoje ir kitokiose šalyse, viskas yra pigiau, o žmonės uždirba daugiau. Daugiausiai žmonės ėmė traukt į Lenkiją apsipirkti, kur pirkdavo tai, kas užpildys šaldytuvo turinį. Tad tai reiškia, kad šaldytuvo turinio užpildymas nėra paties šaldytuvo pirkimas. Ir iš tiesų – kažkas ten pigiau nusiperka sūrį, kažkas vištą. Vietinių išauginti ar iškepti maisto produktai yra pigesni. Tuos skirtumus galima pajausti perkant pačius pigiausius produktus. Visgi, apsiperkant daugiau mažiau kokybišku maistu, šis klausimas pasikeičia. O dar labiau jis keičiasi, jeigu perkame stambių pasaulyje žinomų prekės ženklų produkciją, tarime, buitinę techniką.
Stambi technika panašiai kainuoja visur
Jeigu lyginsite, kokia šaldytuvo kaina Lietuvoje, matysite, kad ji skiriasi šiek tiek priklausomai nuo to, iš kurio prekybos centro yra atvežama. Kartais pati kaina atrodo mažesnė, tačiau daugiau kainuoja atvežimas. Kitais atvejais atvirkščiai – kaina būna didesnė, o atvežimo mokesčio nėra. Tačiau pasiūla ir kainos per daug nesiskiria. Lygindami šaldytuvų kainas Lietuvoje ir užsienyje, matysite, kad iš užsienio atsivežti šaldytuvą būtų dar brangiau. Kaip ir kitokią stambią buitinę techniką. Mat užsienyje kainos panašios, tik jums papildomai kainuotų atvežimas. Plius, jeigu kas netiktų ir prekę tektų grąžinti, dar papildomai mokėtumėte už prekių gražinimą. Tad pirkti vienareikšmiškai labiausiai apsimoka ten, kur gyvenate. Na o šaldytuvo turinį, jeigu labai norite, galite užpildyti ir kaimynų parduotuvėse. Tiesa, tuomet rizikuosite, nes nežinosite, kokią produkciją perkate. Juk ir pas mus yra pačių pigiausių įvairių produktų, tačiau mes ne visada jį renkamės, nes nors ir teigiame, kad ieškome pigiausio pasirinkimo, visgi turime dar ir tam tikrą kokybės kriterijų. Pavyzdys būtų alaus pirkimas. Net jeigu turime nedaug pinigų, kažin ar ant vaišių stalo norėsime matyti „Cento“ alų arba kitą panašaus pigumo. Vis tiek pirksime tą, kurį geria visa Lietuva. Taigi, apsiperkant Lenkijoje pigiausios produkcijos jūs taip pat rizikuojate dėl gaminio kokybės.