Kodėl žmonės mėgsta žaisti kompiuterinius žaidimus?

Ko gero, būtų sunku rasti paauglį, kuris nemėgtų kompiuterinių žaidimų. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti ir į tai, jog kompiuteriniai žaidimai yra labai mėgstami ne tik paauglių, bet ir suaugusiųjų. Tikriausiai daugeliui pažįstamas jausmas, kuomet net nepastebima, jog žaidžiant kompiuterinius žaidimus pralekia pusdienis ar dar ilgesnis laiko tarpas. Ką tokio turi kompiuteriniai žaidimai,. Kad šitaip patraukia vaikų, paauglių bei suaugusiųjų dėmesį? Pasirodo yra keletas priežasčių, kodėl vaikai, paaugliai ir net suaugusieji net nepajunta kaip įsitraukia į kompiuterinių žaidimų sūkurį. Kokios viso to priežastys? Jas ir aptarsime šiame straipsnelyje.

Puikus laisvalaikio praleidimo būdas

sampJei vaikų, paauglių ar net suaugusiųjų paklaustume, kodėl jie žaidžia kompiuterinius žaidimus, dažnas jų atsakytų, jog tai yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Būtent tai ir yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl itin didelė dalis įvairaus amžiaus žmonių valandų valandas praleidžia prie kompiuterio ekrano. Belieka tik spėlioti, dėl kokių veiksnių toks laisvalaikio praleidimo būdas įvairaus amžiaus žmonėms tampa patraukliu. Viena iš prielaidų yra ta, jog žmonės, dirbantys protinį ar fizinį darbą kompiuterinius žaidimus laiko galimybe atsipalaiduoti. Žaidžiant kompiuterinius žaidimus galima atsiriboti nuo mokslo ar darbo bei kasdieninių rūpesčių. Maža to, reikia pabrėžti, jog laikas, praleistas žaidžiant kompiuterinius žaidimus, yra pasyviai praleistas laikas. Tiems žmonėms, kurie dirba itin sunkų fizinį darbą, kompiuteriniai žaidimai atrodo itin patrauklus laisvalaikio praleidimo būdas.

Pabėgimas nuo realybės

Tiek paaugliai, tiek suaugusieji turi daug kasdieninių rūpesčių, kurie vargina. Neretai problemų kamuojami žmonės bando nuo jų pabėgti, užsimiršti. Būtent dėl šios priežasties nemažai žmonių turi kokius nors jiems mielus užsiėmimus, kurie padeda užmiršti kasdienius rūpesčius, atsipalaiduoti. Šios veiklos gali būti labai įvairios: vieni žmonės itin daug sportuoja; antri – pasineria į saldumynų degustaciją; o treti – daug laiko praleidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus. Ne veltui yra sakoma, jog žaisdami kompiuterinius žaidimus žmonės tarsi pasineria į kitą pasaulį, atsiriboja nuo realybės. Kai kurie kompiuteriniai žaidimai, pavyzdžiui, tokie kaip SAMP, geba įtraukti į veiksmo ir nuotykių sūkurį, tad laikas bėga nepastebimai. Žinoma, dėmesį reikia atkreipti į tai, jog tokiais atvejais, kuomet žaidžiant kompiuterius žaidimus praleidžiama išties daug laiko, šis pomėgis gali tapti žalingas. Kad taip nenutiktų, būtina gebėti kontroliuoti save bei tinkamai paskirstyti laiką. Reikia pabrėžti ir tai, jog vaikai dažniausiai tokio gebėjimo neturi, tad matote, kad jūsų atžalos labai pamėgo  kompiuterinius žaidimus ir prie kompiuterio praleidžia itin daug laiko – būkite atidūs.

173
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *