Atėjus vasarai, dauguma tėvelių suka galvą: kaip užimti vaikus? Ar jiems būtų geriau kaime pas močiutę, ar mieste, ar vasaros stovykloje? Vasaros stovykla užtikrintų, kad vaikas visą dieną bus užsiėmęs, tačiau kokią rinktis?
Vasaros stovyklos būna tikrai įvairios: sporto stovyklos, užsienio kalbų, skautų, pramoginės, ir t.t. Rinktis tikrai yra iš ko, be to, galima rinktis ir kokiam laikui : jei stovykla organizuojama tame pačiame mieste, tai paprastai būna dienos stovykla, taigi, tėveliams reikėtų ryte į ją nuvežti, o vakare pasiimti. Jei vasaros stovykla organizuojama kitame mieste, ji gali trukti ir savaitę arba dvi (arba dar ilgiau). Taigi, reikėtų pasirinkti, kokia stovykla vaikui ne tik patiktų, bet ir duotų naudos.
Pavyzdžiui, jei vaikas domisi sportu, galima būtų pagalvoti apie sporto stovyklą: jos metu vaikas patobulins savo sportinius sugebėjimus.
Gana populiarios krepšinio stovyklos, be to, jos skirtos ne tik berniukams, bet ir mergaitėms. Šiandien mergaitės domisi krepšiniu ne ką mažiau nei berniukai.
Jei norite, kad vaikas geriau išmoktų užsienio kalbų, galite jį leisti į užsienio kalbų stovyklą. Joje vaikui bus ne tik smagu, bet ir labai naudinga. Užsienio kalbų vasaros stovykla pasirūpina, kad vaikams mokytis būtų smagu. Klaidinga manyti, kad jiems tiesiog išdalijami vadovėliai, iš kurių vaikams tenka mokytis. Tai, žinoma, labiau primintų mokyklą, tačiau tikrai taip nėra. Stovyklos organizatoriai paprastai pasikviečia ir kitakalbių pedagogų, kurie veda vaikams užsiėmimus. Vaikai mokosi žaidimo forma, pavyzdžiui, organizuoja įvairius pasirodymus, rengia vaidinimus bei pristatymus. Taigi, mokytis kur kas paprasčiau. Be to, vaikams nereikia jaudintis, kad gaus prastą pažymį, jei kažko nematys.
Vaikams labai patinka ir skautų vasaros stovyklos, kurių metu išmokstama, kaip užsikurti ugnį bei išgyventi gamtoje. Daugumai vaikų labai patinka vakarais sėdėti prie laužo bei klausytis įvairių istorijų, o ką jau kalbėti apie miegojimą palapinėje.
Be abejo, yra ir kitokių vasaros stovyklų, kurios padeda vaikams tobulinti turimus įgūdžius bei išmokti naujų dalykų. Daugumoje stovyklų siūlomi gana įvairūs užsiėmimai: piešimas, tapyba, aktorystė, keramika ir t.t. Retas kuris grįžta iš stovyklos neįgijęs naujų įgūdžių.
Svarbu tai, kad tėveliams nereikia jaudintis dėl vaikų saugumo: stovyklose dirba kvalifikuoti specialistai, užtikrinantys, kad vaikai būtų ne tik užimti įvairia veikla, bet ir būtų saugūs.
Po stovyklos vaikai grįžta kupini įspūdžių bei naujų idėjų, be to, tėveliai bus užtikrinti, kad vaikai išmoko kažko naujo ir gerai pailsėjo. Taigi, vasaros stovykla dažnai daug naudingesnė nei atostogos mieste ar kaime, tiesiog reikėtų prieš renkantis stovyklą atkreipti dėmesį į vaiko pomėgius – pasirinkus stovyklą „teisingai“, nauda bus tiesiog nepamatuojama.